Haber

Tutdere: KYK yurdundaki depremzedeler odalarından çıkartılıyor

CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Kredi ve Yurtlar Kurumu’na (KYK) bağlı yurtlara yerleştirilen depremzedelerin odalarından çıkartılmak istediğini belirterek konuyu TBMM’ye taşıdı.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’a iddialarını soran Tutdere, “Tahliye etmemeleri halinde yurtların icra yoluyla boşaltılacağı, yemek, su ve insani ihtiyaçlarının karşılanmayacağı belirtiliyor. tanışmak.”

ANKA’da yer alan habere göre;Maraş’ta meydana gelen 6 Şubat depreminin ardından KYK yurtlarına yerleştirilenlerin odalarını boşaltmalarının istendiği yönündeki iddiaları Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’a soran Abdurrahman Tutdere, soru önergesinde şunları söyledi:

“Deprem nedeniyle yaşadıkları şehri terk etmek zorunda kalan ve KYK yurtlarına sığınan depremzedelerden yurtlarını boşaltmaları isteniyor ve bu konuda depremzedelere büyük baskı uygulanıyor.

KYK yurtlarında yaşayan depremzedelerimize daha önce konteynerlere konulduğu takdirde yurtları boşaltacakları bilgisi verilirken, bugün depremzedelerin yurtları boşalttığı, boşaltmazlarsa yurtların boşaltılacağı belirtilirken, yiyecek, su ve benzeri insani ihtiyaçları karşılanmayacaktır.

Bu durum aslında büyük deprem felaketi nedeniyle memleketini terk etmek zorunda kalan, teşkilatı bozulan, büyük maddi ve manevi kayıplara uğrayan vatandaşlarımızın acıların katlanarak artmasına neden olacaktır.”

‘DEPREM MAĞDURLARI SOKAĞA ATILMALI MI?’

Tutdere, Bakan Bak’a şu soruları sordu:

KYK yurtlarından çıkarılan depremzedelerin akıbeti ne olacak?

Bu konuda diğer kurum ve kuruluşlarla ortak çalışmalar yapıldı mı? Yoksa depremzedeler yurtlardan çıkarılıp sokağa mı atılacak? (HABER MERKEZİ)

aricakhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu