Haber

Gürcistan Cumhurbaşkanı Kobahidze’yi Başbakan olarak atayan kararnameyi imzaladı

Gürcistan Cumhurbaşkanı Salome Zurabişviliile ilgili Iraklı KobakhidzeBaşbakanlığa atanmasına ilişkin kararnameyi imzaladığı bildirildi.

Gürcistan Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamada, ” Gürcistan Cumhurbaşkanı, doğal afetlerle mücadelede hiçbir engelle karşılaşılmaması, yasaların zamanında çıkarılması ve müdahalelerin yapılabilmesi amacıyla Irakli Kobakhidze’yi Başbakan olarak atayan kararnameyi imzaladı.” denildi.

Kobakhidzeve hükümeti Gürcistan Parlamentosu’ndan güven oyu aldı.

Parlamento ayrıca Kobakhidzetarafından sunulan bakanlar kurulu ve ‘ Bir Avrupa Devleti İnşa Etmek‘ Hükümet programı destekledi.

Parlamento Başkanı Şalva PapuaşviliModeratörlüğünü yaptığı muhteşem oturumda konuşan 45 yaşındaki oyuncu KobakhidzeAvrupa Birliği (AB) ile entegrasyonun sürdürülmesi için çaba göstereceğini belirtti.

Brüksel’e ilk yurt dışı seyahati

Iraklı, Gürcistan Parlamentosu tarafından Başbakan olarak atandı Kobakhidzeilk yurt dışı ziyaretini 20-21 Şubat’ta Brüksel’e yapacağını duyurdu.

KobakhidzeYaptığı açıklamada, ” 20-21 Şubat’ta Brüksel’e bir ziyaret planlanıyor. Bu ziyaret hem Avrupa Birliği’ni hem de NATO’yu ilgilendiriyor. Gündem zaten belirlendi. Buna göre ilk ziyaret Brüksel’de gerçekleşecek.” sözlerine yer verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu