Ekonomi

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Adana Havalimanı kapatılmayacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kapatılacağı iddia edilen ‘Adana Havalimanı’ için ‘Adanalı ne derse onu yapıyoruz’ açıklaması turizmcileri, esnafları ve vatandaşları sevindirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Salı günü miting için geldiği Adana’da vatandaşlara seslendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Millet İttifakı Cumhurbaşkanlığı adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Adana’da bölgesel havalimanı açıldığında Adana Havalimanı da kapatılacak” iddiasına yanıt verdi.

Mitingde Kılıçdaroğlu’nu birçok konuda eleştiren Erdoğan, konuşmasında Adana Havalimanı ile ilgili sözlerine de yer verdi. Kılıçdaroğlu’nun Adana mitingindeki iddiasını hatırlatan Kılıçdaroğlu, “Havalimanı sorununuz var değil mi? Adana Havalimanı’nı kapatacağız.” “Adanalı ne derse, biz Adanalı ne derse onu yaparız. Adana’yı Doğu Akdeniz’in en büyük lojistik üssü yapmakta kararlıyız. Burada yapacağımız limanla uluslararası ticarette ülkemizin payını katlayacağız. Ama bu adam yalancıdır, akşam yalancıdır. Neye dayanarak bunu söylüyorsun?” söz konusu.

“Adana Havalimanı’nın kapatılmamasından yanayız”

Adana Havalimanı’nın kapatılmayacağını öğrenen turizmciler, kentteki esnaf ve vatandaşlar açıklama yapmaktan mutluluk duydu.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Adana Bölge Temsil Heyeti Lideri Murat Tatlı, turizmciler olarak mutlu olduklarını belirterek, “Adana Havalimanı’nın kapatılmamasından yanayız. Ancak Çukurova Bölgesel Havalimanı’nda çok ciddi bir yatırım yapıldı. Biz kapanmasını istiyoruz ama Mersinliler de havalimanını istiyor” dedi.“Turizm açısından Adana’da havalimanı olmasının her türlü faydası var. Adana halkı kenetlendi. Yapılan yatırım boşa gitmeyecekse metro veya hafif raylı sistem ile iki şehirde birleştirilmelidir. Her iki şehre de katkı sağlayacak şekilde getirilebilir” dedi.

“Cumhurbaşkanımız olması gerekeni söyledi”

Kentte uzun yıllardır kebapçılık yapan esnaf Yaşar Aydın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarından memnun olduğunu söyledi. Aydın, “Cumhurbaşkanımız Adana Havalimanı ile ilgili ‘Adanalılar ne derse onu yapacağız’ dedi. Bu açıklama bizi çok sevindirdi. Türkiye’de söylemem, dünyada bu kadar rahat ulaşımı olan bir havalimanı yok. 5 dakikada şehir merkezindesiniz.”Çok değerli bir havalimanı. Aynı zamanda Adana’nın simge yeridir. Çok mutluyuz. Gerçekten de Cumhurbaşkanımız olması gerekeni söyledi ve bizleri mutlu etti. Kendisine Adana esnafı adına çok teşekkür ediyor, bundan sonra tüm dünyayı Adana’ya bekliyoruz” dedi.

Vatandaşlar Ziver Çiftçi, “Adana halkının taleplerinin yerine getirilmesi çok takdire şayan. Adana Havalimanı’nın kapatılmaması en mantıklı tercih olacaktır. Adana Havalimanı’na indiğimde istediğim yere ulaşabiliyorum. Havalimanının şehrin ortasında olması benim için çok büyük avantaj.”Herkes benim gibi düşünüyor” dedi. – ADANA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu